Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը
14 Օգոստոսի, 2023 13:45Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն մեծ քանակությամբ զենք, ռազմական տեխնիկա և անձնակազմ է կենտրոնացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին, չի համապատասխանում իրականությանը:
Բացի այդ, անդրադառնալով Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ տեղ գտած մեկ այլ կեղծ պնդման, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հայտարարում է, որ ՀՀ-ն Լեռնային Ղարաբաղում բանակ չունի:

Распространенное министерством иностранных дел Азербайджана сообщение не соответствует действительности
14 Августа, 2023 13:45Распространенное министерством иностранных дел Азербайджана сообщение о том, что якобы ВС Армении сконцентрировали большое количество оружия, военной техники и личного состава на армяно-азербайджанской границе, не соответствует действительности.
Помимо этого, касаясь упомянутого в сообщении МИД Азербайджана еще одного ложного утверждения, министерство обороны РА еще раз заявляет, что у Республики Армения нет армии в Нагорном Карабахе.