14 Օգոստոսի, 2023 09:00Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր օգոստոսի 13-ի 22։45-ից օգոստոսի 14-ի ժամը 07:05-ը ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:

14 Августа, 2023 09:00Министерство обороны Азербайджана вновь распространило дезинформацию.
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 13-ого августа с 22:45 до 07:05 14 августа подразделения ВС Армении открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной и юго-западной части границы, не соответствует действительности.