Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
10 Օգոստոսի, 2023 18:15Օգոստոսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence received Ambassador of the Poland
10 August, 2023 18:15On August 10, the Minister of Defense of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Republic of Armenia Piotr Skwieciński.
The meeting was attended by the Defense, Military and Air Attaché of the Embassy of the Republic of Poland in Armenia, Colonel Wojciech Wiśniewski.
The Minister of Defense congratulated Ambassador Skwieciński on commencing the mission in Armenia and wished fruitful cooperation.
Topics related to the current status and prospects for expanding the defense cooperation between Armenia and Poland, as well as regional security, were discussed.