Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
10 Օգոստոսի, 2023 18:15Օգոստոսի 10-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Պյոտր Սկվեչինսկիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով և ռազմաօդային ուժերի կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Սկվեչինսկիին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-լեհական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны принял посла Польши
10 Августа, 2023 18:1510 августа министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Польши в РА Петра Сквечински.
Во встрече участвовал также военный атташе посольства Польши в РА по вопросам обороны и военно-воздушных сил, полковник Войчех Вишневский.
Глава оборонного ведомства поздравил посла Сквечински с началом миссии в Армении и пожелал продуктивного сотрудничества.
Были обсуждены вопросы нынешнего этапа и перспектив расширения армяно-польского сотрудничества в оборонной сфере, а также вопросы региональной безопасности.