ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՄՆ ռազմական կցորդին
4 Օգոստոսի, 2023 14:20Օգոստոսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Գրեգորի Փայփսին համագործակցության համար և մաղթել հաջողություն հետագա ծառայության ընթացքում:
Պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար նախարար Պապիկյանը ՀՀ-ում ԱՄՆ ռազմական կցորդ, գնդապետ Գրեգորի Փայփսին պարգևատրել է «Ռազմական համագործակցության համար» մեդալով:

Министр обороны РА принял военного атташе США
4 Августа, 2023 14:204 августа министр обороны РА Сурен Папикян принял военного атташе посольства Соединенных Штатов Америки в РА, полковника Грегори Пайпса в связи с завершением его миссии в Армении.
Министр обороны поблагодарил полковника Грегори Пайпса за сотрудничество и пожелал успехов в дальнейшей службе.
За большой вклад в дело развития армяно-американского сотрудничества глава оборонного ведомства наградил военного атташе США в РА, полковника Грегори Пайпса медалью «За заслуги в военном сотрудничестве».