Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է բարձրագույն կրթական ծրագրերի շրջանավարտներին
28 Հուլիսի, 2023 17:10Հուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ՀՀ և օտարերկրյա բարձրագույն ռազմավարական և բարձրագույն ռազմակրթական ուսումնական հաստատությունների 2022-2023 թթ. ուսումնական տարվա շրջանավարտների հետ։
Ողջունելով և շնորհավորելով սպաներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում է զինված ուժերն իրենց գործին լիարժեք տիրապետող սպաներով համալրելու գործընթացը։
Շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։
Միջոցառման ավարտին պաշտպանության նախարարը մի շարք սպաների շնորհել է սպայական հերթական կոչումները։

Suren Papikyan had a meeting with alumni of educational programs
28 July, 2023 17:10On July 28, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan had a meeting with the 2022-2023 academic year’s alumni of RA and foreign higher military educational programs in the Defence Ministry.
Welcoming and congratulating the officers, the head of the Defence Ministry emphasized that the country's politico-military leadership is focused on the officers’ recruitment process in the Armed Forces who are professional in their duty.
The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces- First Deputy Minister of Defence, Lieutenant General Edward Asryan congratulated the graduates as well.
At the end of the ceremony, Defence Minister awarded the participants the ranks of officers.