ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է ՉԺՀ ՊՆ Պաշտպանական տեխնոլոգիաների ազգային համալսարանի պատվիրակությանը
27 Հուլիսի, 2023 15:17Հուլիսի 27-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Պաշտպանական տեխնոլոգիաների ազգային համալսարանի պատվիրակությանը՝ Միջազգային հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն, պրոֆեսոր Մա Ցզյանգուանի գլխավորությամբ:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-չինական համագործակցության ներկա մակարդակը, հատկապես՝ ռազմական կրթության և կադրերի պատրաստման ոլորտում, միաժամանակ ողջունել են երկու պետությունների կրթական հաստատությունների միջև սերտ կապերի ստեղծումն ու ամրապնդումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջբուհական համագործակցության հետագա ընդլայնման ուղիներն ու հեռանկարները:

The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces received the delegation of the National University of MoD Defence Technology of the People's Republic of China
27 July, 2023 15:17On July 27, Chief of the General Staff of the RA Armed Forces- First Deputy Minister of Defence, Lieutenant General Edward Asryan received a delegation from the National University of Defence Technology of the Ministry of Defence of the People's Republic of China, headed by the Director of the Center for International Studies, Professor Ma Jianguan.
The sides highly valued the current status of Armenian-Chinese cooperation, in particular in domains of military education and personnel training, at the same time welcoming the setup and strengthening of close ties between the educational institutions of the two states.
During the meeting, ways and prospects for further expansion of interuniversity cooperation were discussed.