ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է ՉԺՀ ՊՆ Պաշտպանական տեխնոլոգիաների ազգային համալսարանի պատվիրակությանը
27 Հուլիսի, 2023 15:17Հուլիսի 27-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պաշտպանության նախարարության Պաշտպանական տեխնոլոգիաների ազգային համալսարանի պատվիրակությանը՝ Միջազգային հետազոտությունների կենտրոնի տնօրեն, պրոֆեսոր Մա Ցզյանգուանի գլխավորությամբ:
Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-չինական համագործակցության ներկա մակարդակը, հատկապես՝ ռազմական կրթության և կադրերի պատրաստման ոլորտում, միաժամանակ ողջունել են երկու պետությունների կրթական հաստատությունների միջև սերտ կապերի ստեղծումն ու ամրապնդումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջբուհական համագործակցության հետագա ընդլայնման ուղիներն ու հեռանկարները:

Начальник ГШ ВС принял делегацию Национального университета оборонных технологий МО КНР
27 Июля, 2023 15:1727 июля начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян принял делегацию Национального университета оборонных технологий министерства обороны Китайской Народной Республики во главе с директором Центра международных исследований, профессором Ма Цзянгуани.
Стороны высоко оценили нынешний уровень армяно-китайского сотрудничества, в частности в сфере военного образования и подготовки кадров, поприветствовав в тоже время создание и укрепление тесных связей между образовательными учреждениями двух государств.
В ходе встречи были обсуждены пути и перспективы дальнейшего расширения межвузовского сотрудничества.