26 Հուլիսի, 2023 23:34Հուլիսի 26-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Մուրադ Սերյոժայի Գրիգորյանը:
Դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով կատարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

26 Июля, 2023 23:3426 июля, в районе 16:30, пока еще при невыясненных обстоятельствах получил смертельное огнестрельное ранение военнослужащий воинской части N МО РА Григорян Мурад Сережевич.
Для выяснения всех обстоятельств случившегося проводится расследование.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую горечь утраты и выражает слова соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего солдата.