Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
25 Հուլիսի, 2023 16:41Հուլիսի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի դեսպանության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ջաբա Թորոշելիձեն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

Suren Papikyan received the Ambassador of Georgia to the Republic of Armenia
25 July, 2023 16:41On July 25, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Armenia Giorgi Sharvashidze.
The Defence Attache of the Embassy of Georgia to the Republic of Armenia Lieutenant Colonel Jaba Toroshelidze participated in the meeting, as well.
Issues related to the progress and prospects for expanding the Armenian-Georgian cooperation in the defence sphere were discussed.