Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
25 Հուլիսի, 2023 16:41Հուլիսի 25-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Շարվաշիձեին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի դեսպանության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ջաբա Թորոշելիձեն:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցության ընթացքին և ընդլայնման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

25 Июля, 2023 16:4125 июля министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Грузии в РА Георгия Шарвашидзе.
На встрече присутствовал также военный атташе при посольстве Грузии в РА, подполковник Джаба Торошелидзе.
Были обсуждены вопросы, касающиеся процесса и перспектив расширения армяно-грузинского сотрудничества в оборонной сфере.