Շարունակվում է գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի աշխատանքային այցը ԱՄՆ
19 Հուլիսի, 2023 11:38ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում` հուլիսի 18-ին, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ զինված ուժերի միավորված շտաբների պետերի նախագահի տեղակալ, ծովակալ Քրիստոֆեր Գրեդիի և ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի շտաբի պետ, գեներալ Չարլզ Բրաունի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքին, առաջիկա ծրագրերին, համատեղ միջոցառումների անցկացմանը, «Հրամանատրում առաջադրանքի միջոցով» հայեցակարգի և արհեստավարժ սերժանտական համակարգի ներդրմանը, ինչպես նաև ռազմաօդային ուժերի ոլորտում առավել լայն համագործակցության հնարավորություններին ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Lieutenant General Edward Asryan’s working visit to the U.S.A. goes on
19 July, 2023 11:38On July 18 within the framework of his working visit to the United States the Chief of the General Staff of the Armed Forces - First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia Lieutenant General Edward Asryan had meetings with the Vice Chairman of the Joint Chiefs of Staff, Admiral Christopher W. Grady and the Chief of Staff of the Air Force, General Charles Brown.
During the meetings, a number of issues related to the current status of the Armenia-US defence cooperation, upcoming programs, joint activities, the implementation of the concept of “Mission Command” and the professional NCOs system, opportunities for extending cooperation in the air force sphere, as well as regional security were discussed.