Շարունակվում է գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի աշխատանքային այցը ԱՄՆ
19 Հուլիսի, 2023 11:38ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում` հուլիսի 18-ին, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ զինված ուժերի միավորված շտաբների պետերի նախագահի տեղակալ, ծովակալ Քրիստոֆեր Գրեդիի և ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի շտաբի պետ, գեներալ Չարլզ Բրաունի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական գործընկերության ներկայիս ընթացքին, առաջիկա ծրագրերին, համատեղ միջոցառումների անցկացմանը, «Հրամանատրում առաջադրանքի միջոցով» հայեցակարգի և արհեստավարժ սերժանտական համակարգի ներդրմանը, ինչպես նաև ռազմաօդային ուժերի ոլորտում առավել լայն համագործակցության հնարավորություններին ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Продолжается рабочий визит генерал-лейтенанта Эдвард Асряна в США
19 Июля, 2023 11:38В рамках рабочего визита в США начальник Генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян 18 июля встретился с вице-председателем Объединенного комитета начальников штабов ВС США, адмиралом Кристофером Грэйди и начальником штаба ВВС США, генералом Чарльзом Брауни.
В ходе встреч был обсужден ряд вопросов, касающихся нынешнего этапа армяно-американского оборонного партнерства, предстоящих программ, проведения совместных мероприятий, внедрения концепции «командование заданием» и профессиональной сержантской системы, возможностей более широкого сотрудничества в сфере военно-воздушных сил, а также вопросы региональной безопасности.