Պաշտպանության նախարարն այցելել է N զորամաս
Շրջելով զորամասի տարածքում` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասի շենք-շինությունների վիճակին, զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին, հետևել ընթացող պարապմունքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները նախարարին զեկուցել են կատարված աշխատանքների և առաջիկա անելիքների մասին: Պաշտպանության նախարարը մի շարք հանձնարարականներ է տվել ստորաբաժանումների ղեկավարներին:
Այնուհետև նախարար Պապիկյանն առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ, ներկայացրել ԶՈՒ-ում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, պատասխանել զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը սպաներին հորդորել է կատարելագործել անձնակազմի շարային, ֆիզիկական, կրակային և մասնագիտական հմտությունները՝ ատեստավորման քննություններին պատշաճ ներկայանալու համար:

Minister of Defence visited the N military unit
18 July, 2023 17:59The Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan visited the N military unit of the MoD on July 18.
Walking around the compound of the military unit, the Head of the Defence Ministry inspected the buildings of the military unit, servicemembers’ welfare and living conditions as well as watched the ongoing training.
The commanders of the army corps and the military unit briefed the work done and the upcoming activities to the Minister. Suren Papikyan gave a number of instructions to the heads of the units.
Minister Papikyan had private talks with the military unit’s officers thereafter and introduced the ongoing reforms process of the Armed Forces all whilst answering servicemembers’ questions.
The Minister urged officers to improve personnel’s combat, physical, shooting, and professional skills to participate in certification exams properly.