17 Հուլիսի, 2023 13:12Հուլիսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նարիման Մոհամմեդ Շարիֆ Աբդուլլա Ալմուլլային։
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է տիկին դեսպանին և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-էմիրաթական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Տիկին դեսպանը փոխանցել է 2023 թ. նոյեմբերին Դուբայում կայանալիք Դուբայի ավիացիոն ցուցահանդեսին մասնակցելու` ԱՄԷ փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի կառավարիչ, պաշտպանության նախարար Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ-Մաքթումի հրավերը:

Minister of Defence of RA hosted the Ambassador of the UAE
17 July, 2023 13:12On July 17, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan hosted the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Arab Emirates to the Republic of Armenia Nariman Mohammed Sharif Abdulla AlMulla.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador and wished her productive activity.
The issues related to the Armenian-Emirati defence cooperation were discussed during the meeting.
The Ambassador conveyed the invitation of the UAE Vice President, Prime Minister, Ruler of Dubai, Minister of Defense Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum to take part in the Dubai Air Show Exhibition in November this year.