Սուրեն Պապիկյանը հետևել է զինծառայողների ատեստավորման քննություններին
11 Հուլիսի, 2023 12:20Հուլիսի 11-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ N զորամաս և հետևել զինծառայողների ատեստավորման քննություններին:
Նախարարի այցի ընթացքում զինծառայողները քննություններ էին հանձնում ֆիզիկական պատրաստություն առարկայից:
Զրուցելով քննական հանձնաժողովի անդամների հետ՝ նախարար Պապիկյանը հետաքրքրվել է քննությունների ընթացքով և հանձնարարականներ տվել՝ ատեստավորման գործընթացը պատշաճ և անաչառ անցկացնելու համար:
Նշենք, որ հուլիսի 10-ից ԶՈՒ մի շարք զորամասերի զինծառայողների համար մեկնարկել են ատեստավորման քննությունները:

The certification process of the servicemembers
11 July, 2023 12:20On July 11, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan visited the MoD N military unit and watched servicemembers’ certification exams.
During the Minister's presence, the servicemembers were passing physical training exams.
All the while conversing with the members of the examination committee, Minister Papikyan inquired about the course of the examinations and gave guidance to organize the certification process properly and impartially.
Of note: starting on July 10, certification exams commenced for servicemembers of a number of AF military units.