Պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն
11 Հուլիսի, 2023 10:36Հուլիսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար, ինչպես նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարական կազմերը:
Մինչ հարցերի քննարկմանն անցնելը, Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է վերջերս զինվորական բարձրագույն կոչումների արժանացած բարձրաստիճան զինվորականներին, մաղթել քաջառողջություն, ծառայողական հաջողություններ՝ կարևորագույն առաքելություն իրականացնելու գործում։ Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող աշխատանքների հետ կապված մի շարք հարցեր:
Խորհրդակցության ավարտին պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

A meeting was held under the leadership of the Minister of Defence
11 July, 2023 10:36On July 11, a formal consultation was held under the leadership of the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan, which was attended by the leadership of the Ministry of Defence, the Armed Forces, and the General Staff of the AF, as well as the military command of the Army units.
Prior to the discussions, Suren Papikyan congratulated the high-ranking servicemembers recently awarded high military ranks and wished them success in their important mission.
During the meeting, a number of issues related to the work being carried out in the Armed Forces were discussed. Afterward, the head of the Defence Ministry gave instructions and guidance to the heads of relevant departments.