ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն
4 Հուլիսի, 2023 17:19Հուլիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության և «Զինուժ մեդիա» պետական հիմնարկի զինծառայողների և քաղաքացիական ծառայողների հետ կիսամյակային արդյունքների ամփոփման հավաք-խորհրդակցություն։
Հանդիպման ընթացքում հնչել են զեկույցներ՝ 2023 թվականի 1-ին կիսամյակում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տեղեկատվության ապահովման, զանգվածային լրատվամիջոցների հետ համագործակցության, հանրային իրազեկման, զինված ուժերի առօրյայի լուսաբանման, հասարակական կազմակերպությունների հետ համագործակցության և ոլորտին վերաբերող այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տվել է մի շարք հանձնարարականներ և նախանշել ուղղություններ՝ աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար։

Meeting at the Ministry of Defence
4 July, 2023 17:19On July 4, under the leadership of the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan, a meeting was held to sum up the outputs of the half-year with the servicemembers and civil servants of the Information and Public Affairs Department of the MoD and the state institution “Zinuzh Media”.
During the meeting, reports were presented on the work done in the first term of 2023.
In particular, the attendees addressed the activities done in providing information to the public, cooperation with the media outlets, covering the daily routine of the Armed Forces personnel, cooperation with public organizations, and other issues in this field. The upcoming tasks were discussed as well.
Defence Minister Suren Papikyan gave several instructions and outlined the directions for organizing the activities more effectively.