ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն
4 Հուլիսի, 2023 17:19Հուլիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության և «Զինուժ մեդիա» պետական հիմնարկի զինծառայողների և քաղաքացիական ծառայողների հետ կիսամյակային արդյունքների ամփոփման հավաք-խորհրդակցություն։
Հանդիպման ընթացքում հնչել են զեկույցներ՝ 2023 թվականի 1-ին կիսամյակում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տեղեկատվության ապահովման, զանգվածային լրատվամիջոցների հետ համագործակցության, հանրային իրազեկման, զինված ուժերի առօրյայի լուսաբանման, հասարակական կազմակերպությունների հետ համագործակցության և ոլորտին վերաբերող այլ ուղղություններով կատարված աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տվել է մի շարք հանձնարարականներ և նախանշել ուղղություններ՝ աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար։

В административном комплексе состоялось сбор-совещание
4 Июля, 2023 17:194 июля под руководством министра обороны РА Сурена Папикяна состоялось сбор-совещание по подведению итогов полугодия с военнослужащими и гражданскими служащими Управления информации и по связям с общественностью МО и государственного учреждения «Зинуж медиа».
В ходе встречи были представлены доклады о проделанной за первое полугодие 2023 года работе. В частности, были затронуты проделанные работы по обеспечению информации, сотрудничеству со средствами массовой информации, информированию общественности, освещению будней вооруженных сил, сотрудничеству с общественными организациями и по другим направлениям данной сферы, обсуждены также предстоящие задачи.
Министр обороны Сурен Папикян дал ряд поручений и обозначил направления для организации более эффективной деятельности.