«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել հիշատակի և ոգեկոչման արարողություն
29 Հունիսի, 2023 16:39Հունիսի 29-ին անհայտ կորած ազատամարտիկների հիշատակի օրվա առիթով «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել հիշատակի և ոգեկոչման արարողություն։
Միջոցառմանը ներկա էին բարձրաստիճան զինվորականներ, ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը, Անհայտ կորած ազատամարտիկների խորհրդի նախագահ Ռիմա Առաքելյանը, Կարմիր խաչի հայաստանյան գրասենյակի և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Հիշատակի արարողակարգըմեկնարկել է եկեղեցական աղոթքով։ Հնչել են ելույթներ և սփոփանքի խոսքեր` ուղղված անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատներին։
Ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել անհայտ կորած զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ։

В военном пантеоне «Ераблур» состоялась церемония памяти и поминовения
29 Июня, 2023 16:3929 июня по случаю Дня памяти пропавших без вести азатамартиков (воинов-освободителей) в военном пантеоне «Ераблур» состоялась церемония памяти и поминовения.
На мероприятии присутствовали высокопоставленные военные деятели, председатели Союза добровольцев «Еркрапа» Сасун Микаелян и Совета родственников без вести пропавших воинов-освободителей Армении Римма Аракелян, представители ереванского офиса Красного креста и общественных организаций.
Церемония поминовения началась церковной молитвой. Прозвучали выступления и слова утешения, адресованные родным пропавших без вести азатамартиков.
Присутствующие возложили цветы к памятнику, увековечивающему память пропавших без вести военнослужащих.