Կանզասի ազգային գվարդիայի պատվիրակությունն այցելել է «Զառ» ուսումնական կենտրոն
27 Հունիսի, 2023 09:43Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ-ում գտնվող ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ին այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն։
Հյուրերին ներկայացվել են մանրամասներ կենտրոնի պատմության, գործունեության և իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ։ Ադյուտանտ գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել պայմաններին և ուսումնանյութական բազային։

Делегация национальной гвардии штата Канзас США посетила учебный центр «Зар» МО РА
27 Июня, 2023 09:43В рамках мероприятий, посвященных 20-летию установления сотрудничества между Арменией и Канзасом, делегация во главе с находящимся в РА адъютант-генералом штата Канзас США, командиром Национальной гвардии, бригадным генералом Майклом Венерди 26 июня посетила учебный центр «Зар» миротворческой бригады МО РА.
Гостям были представлены история, подробности деятельности центра и реализуемых программ. Делегация во главе с адъютант-генералом Майклом Венерди обошла территорию центра, ознакомилась с условиями и учебно-материальной базой.