Կանզասի ազգային գվարդիայի պատվիրակությունն այցելել է «Զառ» ուսումնական կենտրոն
27 Հունիսի, 2023 09:43Հայաստան-Կանզաս գործընկերության 20-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ-ում գտնվող ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 26-ին այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոն։
Հյուրերին ներկայացվել են մանրամասներ կենտրոնի պատմության, գործունեության և իրականացվող ծրագրերի վերաբերյալ։ Ադյուտանտ գեներալ Մայքլ Վեներդիի գլխավորած պատվիրակությունը շրջել է կենտրոնի տարածքում, ծանոթացել պայմաններին և ուսումնանյութական բազային։

Delegation of the U.S. State of Kansas National Guard visited Zar Training center
27 June, 2023 09:43In the framework of the activities dedicated to the 20th anniversary of the Armenia-Kansas partnership, delegation of the U.S. state of Kansas, led by Brigadier General Michael T. Venerdi, The Adjutant General, Commander of Kansas National Guard visited Zar Training center of the peacekeeping brigade of the RA Ministry of Defence.
The guests were briefed on the history, activities and ongoing programs of the center.
The delegation led by The Adjutant General Michael Venerdi toured the training center and got acquainted with the conditions and the training facilities.