Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մասնակցում է Եվրոպական բանակների ամենամյա համաժողովին
22 Հունիսի, 2023 12:23Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Դերիլ Ուիլյամսի հրավերով ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Գերմանիա՝ մասնակցելու Եվրոպական բանակների ամենամյա համաժողովին։
Համաժողովի առաջին օրը տեղի է ունեցել գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ոչ ֆորմալ հանդիպումն ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի պետ, գեներալ Ջեյմս ՄքՔոնվիլի հետ։ Համաժողովի շրջանակներում նախատեսվում են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի մի շարք այլ հանդիպումներ եվրոպացի գործընկերների հետ։
ԳՇ պետը նույն ձևաչափով հանդիպել է նաև Եվրոպայում ՑԶ հրետանու պետ, հայազգի գեներալ-մայոր Ստեֆան Մարանյանի հետ:

Генерал-майор Эдвард Асрян принимает участие в ежегодной конференции Европейских армий
22 Июня, 2023 12:23По приглашению командующего сухопутными войсками США в Европе, генерала Дэррил Уильямса делегация во главе с начальником Генерального штаба ВС, первым заместителем министра обороны РА, генерал-майором Эдвардом Асряном с рабочим визитом отбыла в Германию для участия в ежегодной конференции Европейских армий.
В первый день визита состоялась неформальная встреча генерал-майора Эдварда Асряна с начальником штаба сухопутных войск США, генералом Джеймсом Макконвилом. В рамках конференции запланирован ряд встреч начальника Генштаба ВС РА с европейскими партнерами.
В том же формате начальник ГШ ВС встретился также с начальником артиллерии сухопутных войск в Европе, генерал-майором армянского происхождения Стефаном Мараняном.