Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան
20 Հունիսի, 2023 15:17Ամառային զորակոչին ընդառաջ՝ հունիսի 20-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես` տեղում դիտարկելով զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները։
Է. Ասրյանին զեկուցվել են զորակոչիկների ընդունման, մասնագիտական հանձնաժողովի ձևավորման, բուժզննման և վիճակահանության անցկացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ամառային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար:

Major General Edward Asryan's visit to the MoD assembly point
20 June, 2023 15:17On June 20, on the occasion of the 2023 summer call-up eve, the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces- First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan, visited the MoD assembly point and conducted a drill inspection all the while observing the preparations for the conscription.
E. Asryan was briefed on the measures conducted towards the conscripts’ admission, set up of a specialist's commission, physical examination, and drawing.
The Chief of the General Staff of the Armed Forces- First Deputy Minister of Defence gave relevant instructions and guidance to organize the winter military call-up properly.