Գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան
20 Հունիսի, 2023 15:17Ամառային զորակոչին ընդառաջ՝ հունիսի 20-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն այցելել է կենտրոնական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես` տեղում դիտարկելով զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները։
Է. Ասրյանին զեկուցվել են զորակոչիկների ընդունման, մասնագիտական հանձնաժողովի ձևավորման, բուժզննման և վիճակահանության անցկացման ուղղությամբ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ամառային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար:

Генерал-майор Эдвард Асрян посетил центральный сборный пункт
20 Июня, 2023 15:1720 июня в преддверии летнего призыва начальник Генерального штаба, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдвард Асрян посетил центральный сборный пункт, провел строевой смотр на месте понаблюдав за подготовительными к призыву работами.
Э. Асряну доложили о работах, проведенных в направлении приема призывников, формирования профессиональной комиссии, проведения медобследования и жеребьевки.
Начальник ГШ ВС, первый заместитель министра обороны дал соответствующие распоряжения и инструкции для надлежащего проведения летнего призыва.