Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Իրանի դեսպանին
14 Հունիսի, 2023 11:10Հունիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։
Հանդիպման ավարտին նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Զոհուրիին՝ Հայաստանում պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման համար` մաղթելով հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ։

Minister of Defence received the Ambassador of the Iran
14 June, 2023 11:10On June 14, RA Minister of Defence Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Iran to RA Abbas Badakhshan Zohouri on the occasion of the termination of his diplomatic mission in Armenia.
During the meeting, the sides discussed the course and prospects of Armenian-Iranian collaboration and exchanged views on regional security issues.
At the end of the meeting, Minister Papikyan expressed his gratitude to Ambassador Zohouri for strengthening Armenian-Iranian relations and enriching the bilateral agenda between countries during his tenure in Armenia.
Defence Minister wished him success in his upcoming activities.