Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Իրանի դեսպանին
14 Հունիսի, 2023 11:10Հունիսի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, կարծիքներ են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։
Հանդիպման ավարտին նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Զոհուրիին՝ Հայաստանում պաշտոնավարման ընթացքում հայ-իրանական հարաբերությունների ամրապնդման ու համագործակցության արդյունավետության բարձրացման համար` մաղթելով հաջողություններ հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ։

Министр обороны принял Посла Ирана
14 Июня, 2023 11:1014 июня министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла ИРИ Аббас Бадахшан Зохури в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении.
В ходе встречи стороны обсудили ход и перспективы армяно-иранского сотрудничества, обменялись мнениями вокруг вопросов региональной безопасности.
В завершении встречи министр Папикян поблагодарил Посла Зохури за укрепление армяно-иранских отношений и повышение эффективности сотрудничества в период пребывания в должности, пожелав ему удачи в дальнейшей деятельности.