«Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մասնակիցները թեստային առաջադրանքների միջոցով ստուգարքներ են հանձնել
8 Հունիսի, 2023 21:32Հունիսի 8-ին «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մասնակիցները ուսումնական կենտրոններում թեստային առաջադրանքների միջոցով ստուգարքներ են հանձնել մասնագիտական գիտելիքների և ծառայողական պարտականությունների իմացությունից։
Սա այս օրերին ատեստավորվող զինծառայողների քննական վերջին փուլն էր: «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի մյուս շահառուները քննություններ կհանձնեն առաջիկա շաբաթների ընթացքում։
Ինչպես արդեն նշել ենք, նախորդ օրերին «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառուները քննություններ են հանձնել շարային, կրակային և ֆիզիկական պատրաստություն առարկաներից։
Բոլոր ստուգարքների ցուցանիշների համադրմամբ կամփոփվեն քննությունների արդյունքները։ Ստուգող հանձնաժողովները կգնահատեն յուրաքանչյուր զինծառայողի ընդհանուր պատրաստության մակարդակը, որի վերաբերյալ կկազմվի արձանագրություն և վերջնական եզրակացություն։
Ատեստավորման փուլը հաջողությամբ հաղթահարած զինծառայողները առաջիկա օրերին կմեկնեն զորամասեր` հետագա ծառայությունը շարունակելու։
Ատեստավորման գործընթացը զինված ուժերում շարունակվում է:

Участники программы «Защитник Отечества» сдали зачеты посредством тестовых заданий
8 Июня, 2023 21:328 июня участники программы «Защитник Отечества» в учебных центрах посредством тестовых заданий сдали зачеты на знание профессиональных знаний и служебных обязанностей.
Это был последний экзаменационный этап аттестуемых в эти дни военнослужащих. Остальные бенефициары программы «Защитник Отечества» сдадут экзамены в ближайшие недели.
Как уже сообщалось, в предыдущие дни бенефициары программы «Защитник Отечества» сдавали экзамены по строевой, огневой и физической подготовке.
Итоги экзаменов будут подведены сопоставлением показателей всех зачетов. Экзаменационные комиссии оценят уровень общей подготовки каждого военнослужащего, по которому будет составлен протокол и окончательное заключение.
Военнослужащие, успешно прошедшие этап аттестации, в ближайшие дни отправятся в воинские части для продолжения дальнейшей службы.
Процесс аттестации в Вооруженных силах продолжается.