Մեկնարկել է զինծառայողների ատեստավորման գործընթացը
5 Հունիսի, 2023 18:02Հունիսի 5-ին ՀՀ զինված ուժերում հանդիսավորությամբ մեկնարկել է զինծառայողների ատեստավորման գործընթացը: Մի քանի ուղղություններով ուսումնական կենտրոններում սկսվել է քննաշրջանի ակտիվ փուլը:
Ատեստավորում անցնող առաջին խմբի զինծառայողներն են «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառուները, որոնք քննությունները բարեհաջող հանձնելուց հետո հետագա ծառայությունը կշարունակեն իրենց ընտրած զորամասերում սոցիալական արտոնությունների շոշափելի փաթեթով:
Քննությունների առաջին օրը, հիմնականում լավ և գերազանց գնահատականներով, զինծառայողները հանձնել են շարային պատրաստության ստուգարքը: Առաջիկա օրերին ատեստավորում անցնող հայրենյաց պաշտպանները կհանձնեն նաև քննություններ ֆիզիկական, կրակային և մասնագիտական պատրաստություն առարկաներից, որոնց արդյունքների հանրագումարով էլ ստուգող հանձնաժողովը կգնահատի զինծառայողի ընդհանուր պատրաստության մակարդակը:

Стартовал процесс аттестации военнослужащих
5 Июня, 2023 18:025 июня в ВС РА торжественно стартовал процесс аттестации военнослужащих. В учебных центрах по нескольким направлениям начался активный этап экзаменационной сессии.
Военнослужащие первой группы, проходящие аттестацию - бенефициары программы «Защитник Отечества», которые после успешной сдачи экзаменов продолжат службу в выбранных ими воинских частях с ощутимым пакетом социальных льгот.
В первый день экзаменов, в основном с хорошими и отличными оценками, военнослужащие сдали зачет по строевой подготовке. В ближайшие дни защитники Отечества, проходящие аттестацию, сдадут также экзамены по предметам физической, огневой и профессиональной подготовки, по сумме результатов которых проверяющая комиссия оценит уровень общей подготовки военнослужащего.