31 Մայիսի, 2023 12:06Մայիսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին և Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ գնդապետ Երուլան Սապենովին:
Նախարարը շնորհավորել է Ե. Սապենովին ռազմական կցորդի պաշտոնին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան նորանոր հաջողություններ պատասխանատու ռազմադիվանագիտական առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև պաշտպանական ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության ընթացքը և հետագա ընդլայնման ուղիները:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

The Minister of Defence received Ambassador of Kazakhstan
31 May, 2023 12:06On May 31, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received Bolat Imanbayev, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia, and Colonel Y. Sapenov, the newly appointed defence attaché of the Embassy of the Republic of Kazakhstan to Armenia.
The Minister congratulated Sapenov on his taking office as defence attaché and wished him success on his responsible military diplomatic mission.
The interlocutors also discussed the course of the Armenian-Kazakh defence cooperation and ways of it's further extension.
Several topics related to regional security were discussed.