31 Մայիսի, 2023 12:06Մայիսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին և Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ գնդապետ Երուլան Սապենովին:
Նախարարը շնորհավորել է Ե. Սապենովին ռազմական կցորդի պաշտոնին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան նորանոր հաջողություններ պատասխանատու ռազմադիվանագիտական առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև պաշտպանական ոլորտում հայ-ղազախական համագործակցության ընթացքը և հետագա ընդլայնման ուղիները:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Министр обороны РА принял Посла Казахстана
31 Мая, 2023 12:0631 мая министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбаева и новоназначенного военного атташе при посольстве Республики Казахстан в РА Ерулана Сапенова.
Глава оборонного ведомства РА поздравил Е. Сапенова в связи с назначением на пост военного атташе, пожелав ему успехов в ответственной военно-дипломатической миссии.
Собеседники обсудили ход армяно-казахстанского сотрудничества в оборонной сфере и пути дальнейшего расширения.
Обсужден также ряд вопросов региональной безопасности.