Անցկացվել է Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողություն
29 Մայիսի, 2023 15:12Մայիսի 29-ին ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադ, մասնակցել Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությանը։
Էդվարդ Ասրյանն իր և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի անունից ջերմորեն շնորհավորել է բրիգադի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել՝ իրենց ծառայությունն ու առաքելությունը բարեխղճորեն կատարելու համար։
Բարձր գնահատելով խաղաղապահների պատրաստությունը՝ Էդվարդ Ասրյանն ընդգծել է, որ քաջ գիտակցելով խաղաղության արժեքը՝ հայ զինծառայողները պատվով են իրականացնում առաջադրված խնդիրները՝ կարևոր ներդրում ունենալով միջազգային անվտանգության և խաղաղության ապահովման գործում։
Հանդիսավոր արարողության ավարտին խաղաղապահ բրիգադի մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, արժեքավոր նվերներով և պատվոգրերով։

Проведена торжественная церемония, посвященная Международному Дню миротворца
29 Мая, 2023 15:1229 мая начальник генерального штаба ВС РА, первый заместитель министра обороны РА, генерал-майор Эдвард Асрян, в сопровождении высокопоставленных представителей Министерства обороны и Генерального штаба ВС РА, посетил бригаду миротворческих сил МО РА, принял участие в торжественной церемонии, посвященной Международному Дню миротворца.
Эдвард Асрян от своего имени и от имени министра обороны РА Сурена Папикяна поздравил военнослужащих бригады с профессиональным праздником и выразил благодарность за добросовестное выполнение службы и миссии.
Высоко оценив подготовку миротворцев, Эдвард Асрян подчеркнул, что, хорошо осознавая ценность мира, армянские военнослужащие с честью выполняют поставленные перед ними задачи, внося важный вклад в обеспечение международной безопасности и мира.
В завершении торжественной церемонии ряд военнослужащих миротворческой бригады были награждены ведомственными медалями, ценными подарками и грамотами.