Անցկացվել է Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողություն
29 Մայիսի, 2023 15:12Մայիսի 29-ին ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադ, մասնակցել Խաղաղապահի միջազգային օրվան նվիրված հանդիսավոր արարողությանը։
Էդվարդ Ասրյանն իր և ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի անունից ջերմորեն շնորհավորել է բրիգադի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել՝ իրենց ծառայությունն ու առաքելությունը բարեխղճորեն կատարելու համար։
Բարձր գնահատելով խաղաղապահների պատրաստությունը՝ Էդվարդ Ասրյանն ընդգծել է, որ քաջ գիտակցելով խաղաղության արժեքը՝ հայ զինծառայողները պատվով են իրականացնում առաջադրված խնդիրները՝ կարևոր ներդրում ունենալով միջազգային անվտանգության և խաղաղության ապահովման գործում։
Հանդիսավոր արարողության ավարտին խաղաղապահ բրիգադի մի շարք զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, արժեքավոր նվերներով և պատվոգրերով։

A ceremonial event dedicated to the International Peacekeeper Day was held
29 May, 2023 15:12On May 29, the Chief of the General Staff of the RA Armed Forces - First Deputy Minister of Defence, Major General Edward Asryan, accompanied by high-ranking representatives of the RA MoD and the General Staff of the Armed Forces, visited the MoD Peacekeeping Brigade and attended the ceremonial event dedicated to the International Peacekeeper Day.
On behalf of RA Defence Minister Suren Papikyan and in his personal capacity, Edward Asryan congratulated the brigade servicemembers on their professional day and expressed gratitude for diligently carrying out their service and mission.
Highly appraising the Peacekeepers’ readiness, Edward Asryan emphasized that being well aware of the value of peace, the Armenian servicemembers perform their tasks with honour, thus making an important contribution to ensuring international peace and security.
At the end of the ceremonial event, a number of servicemembers of the Peacekeeping brigade were awarded departmental medals, valuable gifts, and certificates.