ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր
28 Մայիսի, 2023 12:35Մայիսի 28-ին ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ Հանրապետության տոնի առթիվ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր:
Վարչապետը հուշահամալիրում հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով, որից հետո հնչել է Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգն ու տեղի ունեցել տոնական քայլերթ:
Այնուհետև ծաղկեպսակներ են դրվել և ծաղիկներ խոնարհվել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին:
Միջոցառման ավարտին Հայոց ազգագրության թանգարանում տեղի է ունեցել պետական պարգևների հանձնման արարողություն:

The politico-military leadership of the RA visited Sardarapat Heroic Battle Memorial
28 May, 2023 12:35Today, the politico-military leadership of the Republic of Armenia, led by the RA Prime Minister Nikol Pashinyan and the heads of diplomatic missions accredited in Armenia visited Sardarapat Heroic Battle Memorial on the ocasion of the Republic Day of Armenia.
The Prime Minister delivered salutary address at the Memorial complex, which was followed by the play of the national anthem of the Republic of Armenia and a ceremonial march.
Afterwards, wreaths and flowers were laid at the memorial immortalizing the memory of the heroes of Sardarapat battle.
At the end of the event, a ceremony of presenting state awards was held at the National Museum of Armenian Ethnography.