ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր
28 Մայիսի, 2023 12:35Մայիսի 28-ին ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հետ Հանրապետության տոնի առթիվ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր:
Վարչապետը հուշահամալիրում հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով, որից հետո հնչել է Հայաստանի Հանրապետության պետական օրհներգն ու տեղի ունեցել տոնական քայլերթ:
Այնուհետև ծաղկեպսակներ են դրվել և ծաղիկներ խոնարհվել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին:
Միջոցառման ավարտին Հայոց ազգագրության թանգարանում տեղի է ունեցել պետական պարգևների հանձնման արարողություն:

Военно-политическое руководство РА посетило мемориал героического Сардарапатского сражения
28 Мая, 2023 12:35По случаю Дня Республики 28 мая военно-политическое руководство РА во главе с премьер-министром РА Николом Пашиняном совместно с руководителями аккредитованных в Армении дипломатических представительств посетило мемориал героического Сардарапатского сражения.
Премьер-министр выступил в мемориальном комплексе с поздравительным посланием, после чего прозвучал государственный гимн Республики Армения и состоялось праздничное шествие.
Затем были возложены цветы к мемориалу, увековечивающему память героев Сардарапатского сражения.
В завершение мероприятия в Музее этнографии Армении состоялась церемония вручения государственных наград.