Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը
26 Մայիսի, 2023 12:42Մայիսի 26-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ԶՈՒ կառուցվածքի հիմնական ուղղությունները, առկա խնդիրներն ու լուծման ուղիները։
Բացելով նիստը և դիմելով ներկաներին՝ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ այն բոլոր ծրագրերն ու առաջնահերթ անելիքները, որոնք որդեգրել է պաշտպանական գերատեսչությունը, պետք է իրականացվեն պատշաճ, որակով և սահմանված ժամկետում։
Անդրադարձ է կատարվել ինժեներական և ամրաշինական կառույցների կահավորման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին, հատուկ նշանակության նոր ստորաբաժանումների կազմավորման և համալրման գործընթացին, ինչպես նաև առաջիկա օրերին մեկնարկող զինծառայողների ատեստավորման քննություններին:
Հնչել են զեկույցներ, ըստ ուղղությունների ներկայացվել են մանրամասներ՝ ընթացող և կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

Состоялось очередное заседание коллегии при министре обороны РА
26 Мая, 2023 12:4226 мая в административном комплексе МО состоялось очередное заседание коллегии при министре обороны РА.
В ходе заседания обсуждены основные направления структуры ВС РА, существующие проблемы и пути их решения.
Открывая заседания и обращаясь к присутствующим, министр обороны Сурен Папикян отметил, что все те программы и приоритетные задачи, которые взяло на себя оборонное ведомство, необходимо реализовать надлежащим образом, качественно и в установленные сроки.
Были затронуты вопросы оснащения инженерных и оборонительных сооружений, процесса формирования и пополнения новых подразделений специального назначения, а также стартующие в ближайшие дни аттестационные экзамены военнослужащих.
Прозвучали доклады, по направлениям представлены детали проводимых и осуществленных работ.
В завершении заседания министр обороны Сурен Папикян дал поручения и указания руководителям соответствующих подразделений.