Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը
26 Մայիսի, 2023 12:42Մայիսի 26-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի հերթական նիստը։
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ԶՈՒ կառուցվածքի հիմնական ուղղությունները, առկա խնդիրներն ու լուծման ուղիները։
Բացելով նիստը և դիմելով ներկաներին՝ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ այն բոլոր ծրագրերն ու առաջնահերթ անելիքները, որոնք որդեգրել է պաշտպանական գերատեսչությունը, պետք է իրականացվեն պատշաճ, որակով և սահմանված ժամկետում։
Անդրադարձ է կատարվել ինժեներական և ամրաշինական կառույցների կահավորման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին, հատուկ նշանակության նոր ստորաբաժանումների կազմավորման և համալրման գործընթացին, ինչպես նաև առաջիկա օրերին մեկնարկող զինծառայողների ատեստավորման քննություններին:
Հնչել են զեկույցներ, ըստ ուղղությունների ներկայացվել են մանրամասներ՝ ընթացող և կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Նիստի ավարտին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարներին:

A regular collegium meeting under the Minister of Defence of the RA took place
26 May, 2023 12:42On May 26, a regular collegium meeting under the Minister of Defence of the RA took place at the Central headquarter of the MoD.
The main aspects of the RA Armed Forces, ongoing issues and their solutions were discussed during the meeting.
Greeting the attendees, Minister of Defence Suren Papikyan noted that all the programs and priority measures adopted by the Defence Ministry should be implemented properly, with high quality and within the planned time.
They touched upon the process of engineering and fortification works, the formation and replenishment of new special forces units, as well as upcoming certification exams for military personnel.
Reports were made on details of ongoing and completed works.
At the end of the meeting, Minister Suren Papikyan gave orders and instructions to the heads of the relevant units.