ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է բրիֆինգ
14 Մայիսի, 2023 14:24Մայիսի 14-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների և Եվրամիության դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացվել է բրիֆինգ, որի ընթացքում ներկայացվել են մանրամասներ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ` մայիսի 11-ից 12-ը ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Մասնավորապես, ռազմական կցորդներին ներկայացվել է օպերատիվ տեղեկատվություն գործողությունների ընթացքի, ուղղությունների և կիրառված միջոցների, ինչպես նաև մարտական գործողությունների ընթացքում և դրան հաջորդող ժամանակահատվածում Ադրբեջանի կողմից տարածվող պաշտոնական ապատեղեկատվության վերաբերյալ:
Նշվել է, որ ՀՀ ԶՈՒ անհրաժեշտ պաշտպանական գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական ռազմական գործողությունների նպատակներն ամբողջությամբ ձախողվել են։

Брифинг в административном комплексе МО РА
14 Мая, 2023 14:2414 мая в административном комплексе министерства обороны РА с участием военных атташе аккредитованных в Республике Армения иностранных посольств и представителей наблюдательской миссии Евросоюза был проведен брифинг, в ходе которого были представлены подробности о ситуации, создавшейся в результате Азербайджанской провокации 11-12-ого мая в направлении суверенной территории РА - Гегаркуникской области.
В частности, военным атташе была представлена оперативная информация о ходе действий, направлениях и примененных средствах, а также официальная дезинформация, распространяемая Азербайджаном в ходе боевых действий и в последующий период.
Было отмечено, что в результате необходимых оборонительных действий ВС Армении цели боевых действий Азербайджана полностью провалились.