ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է բրիֆինգ
14 Մայիսի, 2023 14:24Մայիսի 14-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդների և Եվրամիության դիտորդական առաքելության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ անցկացվել է բրիֆինգ, որի ընթացքում ներկայացվել են մանրամասներ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ` մայիսի 11-ից 12-ը ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Մասնավորապես, ռազմական կցորդներին ներկայացվել է օպերատիվ տեղեկատվություն գործողությունների ընթացքի, ուղղությունների և կիրառված միջոցների, ինչպես նաև մարտական գործողությունների ընթացքում և դրան հաջորդող ժամանակահատվածում Ադրբեջանի կողմից տարածվող պաշտոնական ապատեղեկատվության վերաբերյալ:
Նշվել է, որ ՀՀ ԶՈՒ անհրաժեշտ պաշտպանական գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական ռազմական գործողությունների նպատակներն ամբողջությամբ ձախողվել են։

А briefing was held at the Ministry of Defence
14 May, 2023 14:24On May 14, a briefing was held at the premises of the RA Ministry of Defence with the participation of defence attaches of foreign embassies accredited in the Republic of Armenia and representatives of the European Union Monitoring Mission to Armenia, during which details were discussed regarding the situation created in the wake of the Azerbaijani provocation in the vicinity of the Gegharkunik region of the RA from May 11 to 12.
In particular, the defence attaches got acquainted with the operational information on the course of military actions, directions and measures used, as well as official disinformation disseminated by Azerbaijan during the hostilities and in the subsequent period.
It was noted that as a result of the necessary defensive actions of the Armenian Armed Forces, the goals of the Azerbaijani military operations completely failed.