ԶՈւ ԳՇ պետը խրախուսել է վարժական հավաքների մասնակիցներին
13 Մայիսի, 2023 15:17Մայիսի 13-ին ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել պատրաստման և վերապատրաստման 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառումը:
Ողջունելով մասնակիցներին և կարևորելով մասնագիտական վերապատրաստումը` ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը շնորհակալություն է հայտնել ներգրավված անձնակազմին` մարտական պատրաստության և զինվորական կարգապահության բարձր արդյունքներ ցուցաբերելու համար:
Միջոցառման ավարտին առավել աչքի ընկած մասնակիցները խրախուսվել են:

Начальник ГШ ВС поощрил участников учебных сборов
13 Мая, 2023 15:1713 мая в Военном университете им. В. Саргсяна МО состоялось выпускное мероприятие 25-дневных учебных сборов по подготовке и переподготовке.
Приветствуя участников и подчеркнув важность профессиональной переподготовки, начальник Генштаба ВС, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдвард Асрян поблагодарил вовлеченный персонал за высокие результаты боевой подготовки и воинской дисциплины.
В завершении мероприятия наиболее отличившиеся участники были поощрены.