«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել ոգեկոչման արարողություն
10 Մայիսի, 2023 09:35Մայիսի 9-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային հերոս Վահագն Ասատրյանին նվիրված ոգեկոչման արարողություն:
Միջոցառմանը մասնակցել են ՊՆ և ԶՈւ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, լեգենդար հրամանատարի մարտական ընկերներն ու հարազատները:
Միջոցառման ընթացքում Վահագն Ասատրյանի հարազատներին է հանձնվել պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով շնորհված ռազմական հետախուզության «Պատվավոր ծառայող» կրծքանշանը

В военном пантеоне «Ераблур» состоялась церемония поминовения
10 Мая, 2023 09:359 мая в военном пантеоне «Ераблур» состоялась церемония поминовения национального героя Армении Ваагна Асатряна.
В мероприятии приняли участие высокопоставленные представители Министерства обороны и Вооруженных сил РА, боевые товарищи и родственники легендарного командира.
В ходе мероприятия родным Ваагна Асатряна был вручен нагрудный знак «Почетный служащий» военной разведки, присвоенный приказом министра обороны Сурена Папикяна.