Շարունակվում են պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի անակնկալ ստուգայցերը ՊՆ զորամասեր
5 Մայիսի, 2023 13:50Մայիսի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասում:
Պաշտպանության նախարարը շրջել է զորամասում, հետևել օրվա կարգացուցակով նախատեսված ուսումնական մարտավարամասնագիտական պարապմունքների ընթացքին, զրուցել ժամկետային զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել ծառայությամբ:
Պաշտպանության նախարարը հորդորել է զինծառայողներին ամենայն պատասխանատվությամբ մոտենալ ուսումնական գործընթացին, սերտել առավելագույնը՝ մշտական ծառայության վայրերում կրտսեր հրամանատարի պարտականությունները պատշաճ կատարելու համար:
Նախարար Պապիկյանը շրջել է զորամասում, ծանոթացել սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և հետևել նոր կառուցվող ճաշարանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նաեւ հարգանքի տուրք է մատուցել 44-օրյա պատերազմի ընթացքում զոհված զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշաքարի մոտ:

Snap inspection visits of the Minister of Defence Suren Papikyan to the MoD military units are going on
5 May, 2023 13:50On March 5, Suren Papikyan made a snap inspection visit to the N military unit of the MoD.
The head of the Defence Ministry, toured the military compound, watched a curricular specialist arms tactical training, as well as talked with the conscripts and get inquired about the service.
The Minister of Defence urged the servicemen to treat the training process with full responsibility, to imbibe the utmost knowledge and skills in order to properly perform the duties of the junior commander at the permanent military service locations.
The Minister Papikyan toured the compound, inquired about the servicemembers' welfare and living conditions, as well as observed the construction works of the mess hall. The Head of the Agency also paid tribute at the memorial monument dedicated to the servicemembers who lost their lives during the 44-day war.