Պաշտպանության նախարարն այցելել է հարավարևմտյան սահմանագոտի
4 Մայիսի, 2023 18:03Մայիսի 4-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի:
Սահմանագոտու մարտական դիրքեր այցի ընթացքում նախարարը հանդիպել է մարտական հերթապահություն իրականացնող վարժական հավաքի մասնակիցների հետ, զրուցել ծառայությանն առնչվող հարցերի շուրջ, լսել է բարձրացրած հարցերը և առաջարկները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վարժական հավաքի մասնակիցներին ներկայացրել է ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը:
Նախարար Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանման հրամանատարին հանձնարարել է ներկայացնել այն կարիքները, որոնք առաջնահերթ են մարտական հերթապահություն իրականացնող ստորաբաժանումների ծառայությունը լիարժեք և արդյունավետ կազմակերպելու, մարտական դիրքերն առավել անխոցելի դարձնելու համար:

Министр обороны посетил юго-западную приграничную зону республики
4 Мая, 2023 18:034 мая министр обороны Сурен Папикян посетил юго-западную приграничную зону республики.
В ходе посещений боевых позиции приграничной зоны министр встретился с участниками учебного сбора, осуществляющими боевое дежурство, побеседовал о вопросах, касающихся службы, выслушал поднятые вопросы и предложения. Глава оборонного ведомства представил участникам учебных сборов ход проводимых в вооруженных силах реформ.
Министр Папикян поручил командиру ответственного подразделения представить те потребности, которые являются приоритетными для полноценной и эффективной организации службы подразделений, осуществляющих боевое дежурство, и повышения безопасности боевых позиций.