Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույցներ է ունեցել սպաների հետ
4 Մայիսի, 2023 12:45Մայիսի 4-ին զորամասեր կատարած այցի շրջանակում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն առանձնազրույցներ է ունեցել ՊՆ N զորամասի սպայակազմի հետ:
Առանձնազրույցների ընթացքում նախարարն անդրադարձել է ԶՈՒ մարտունակության բարձրացմանն ու կարգապահության ամրապնդմանն ուղղված աշխատանքներին, ինչպես նաև սպաների ծառայությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Սպաների հետ նախարար Պապիկյանը զրուցել է նաև նրանց սոցիալ-կենցաղային պայմանների շուրջ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահեցրել է, որ սպաների ծառայության արդյունավետության ու որակի բարձրացումը, նրանց սոցիալական ապահովության ուղղությամբ մի շարք ծրագրերի իրականացումը մշտապես գտնվում են ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում։

Сурен Папикян провел частные беседы с офицерами
4 Мая, 2023 12:45В рамках визита в воинские части 4 мая министр обороны Сурен Папикян провел частные беседы с офицерами воинской части N МО.
В ходе бесед министр коснулся работ, направленных на повышение боеспособности ВС и укрепление дисциплины, а также ряда вопросов, касающихся службы офицеров.
С офицерами министр Папикян побеседовал также об их социально-бытовых условиях.
Глава оборонного ведомства заверил, что повышение эффективности и качества службы офицеров, реализация ряда программ по их социальному обеспечению постоянно находятся в центре внимания военно-политического руководства РА.