Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՊՆ զորամասեր
4 Մայիսի, 2023 12:00Մայիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը վաղ առավոտյան անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասերում։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասերի տարածքով, հետևել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների իրականացման ընթացքին, զորանոցային պայմաններին և տվել համապատասխան հանձնարարականներ։
Ստուգայցի շրջանակում նախարարը հանդիպել է նաև մարտական հերթապահության պատրաստվող ժամկետային զինծառայողների հետ:
Պաշտպանության նախարարը շրջել է զորամասերի տարածքում նոր կառուցվող շենք-շինություններում, հետևել շինարարական աշխատանքների ընթացքին:
Նախարար Պապիկյանն այցելել է նաև առաջնագիծ, հետևել ինժեներական, դիրքերի կահավորման աշխատանքների ընթացքին:

Suren Papikyan made a visit to the N Military Unit
4 May, 2023 12:00Early in the morning on May 4, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan made a snap inspection visit to the N military unit of the MoD.
The head of the Defence Ministry, accompanied by the unit's leadership, toured the military compound, watched the implementation of daily routine activities, inspected barracks conditions, and as well as gave relevant instructions.
In the context of inspection, the Minister also met conscripts preparing for combat alert duty.
The Defence Minister toured the new buildings under construction on the territory of the compound and observed the construction works.
Minister Papikyan also visited the forward edge of own troops, inspecting the engineering and fortification works underway at the combat positions.