19 Ապրիլի, 2023 11:52Ապրիլի 19-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունաշատ աշխատանք:
Հանդիպմանը քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ներկա մակարդակը՝ նշելով, որ երկկողմ համագործակցությունը թևակոխել է զարգացման նոր փուլ:
Դեսպանը հայտնել է հնդկական կողմի՝ համագործակցության զարգացման պատրաստակամությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

The Minister of Defence received the Ambassador of India
19 April, 2023 11:52On April 19, the Minister of Defence Suren Papikyan received India’s newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Nilakshi Saha Sinha.
The Minister of Defence congratulated the Ambassador on the occasion of assuming the mission in Armenia and wished her productive work.
The interlocutors discussed several topics related to cooperation in the defence sphere.
Suren Papikyan highly appreciated the current level of the Armenia-India partnership, noting that bilateral relations have risen to a new phase of development.
The Ambassador expressed India's readiness to develop cooperation.
The Minister and the Ambassador also discussed several regional security matters.