19 Ապրիլի, 2023 11:52Ապրիլի 19-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին՝ Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունաշատ աշխատանք:
Հանդիպմանը քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ներկա մակարդակը՝ նշելով, որ երկկողմ համագործակցությունը թևակոխել է զարգացման նոր փուլ:
Դեսպանը հայտնել է հնդկական կողմի՝ համագործակցության զարգացման պատրաստակամությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Сурен Папикян принял новоназначенного посла Индии
19-ого апреля министр обороны Сурен Папикян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Армении Нилакши Сахи Синхая.
Глава оборонного ведомства поздравил Посла в связи с началом миссии в Армении и пожелал продуктивной работы.
Собеседники обсудили ряд вопросов, касающийся сотрудничества в оборонной сфере.
Сурен Папикян высоко оценил нынешний уровень сотрудничества между Арменией и Индией, отметив, что двустороннее сотрудничество вступило в новый этап развития.
Посол выразила готовность индийской стороны к развитию сотрудничества. Собеседники обсудили также вопросы региональной безопасности.