Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՆԱՏՕ-ի՝ Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատարություն
11 Ապրիլի, 2023 13:54Բրյուսել կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՆԱՏՕ-ի՝ Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատարություն:
Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի դիմավորման հանդիսավոր արարողություն, որին մասնակցել է ԵԴՈՒԳՀ հրամանատարությունը, ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների ռազմական ներկայացուցիչները՝ պատվո պահակախմբի և նվագախմբի մասնակցությամբ:

Сурен Папикян посетил Верховное главнокомандование объединенными вооруженными силами (ОВС) НАТО в Европе
11 Апреля, 2023 13:54В рамках рабочего визита в Брюссель министр обороны Армении Сурен Папикян посетил Верховное главнокомандование объединенными вооруженными силами (ОВС) НАТО в Европе.
Состоялась торжественная церемония встречи министра обороны РА с участием почетного караула и военного оркестра, на котором присутствовали командование ОВС, военные представители стран-членов и партнеров НАТО.