Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը
31 Մարտի, 2023 20:17Մարտի 28-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի Միջազգային կապերի վարչության պետ, բրիգադի գեներալ Վասիլիոս Ցամին ստորագրել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը:
Ծրագրի ստորագրումը հաստատում է երկու երկրների սերտ համագործակցությունը ռազմական ոլորտում և առավել ամրապնդում զինված ուժերի օպերատիվ կարողությունների և փոխգործունակության մակարդակը:

The military collaboration agreement for 2023 between Armenia and Greece has been signed
31 March, 2023 20:17On March 28, the Head of the Defence Policy and International Cooperation Department of the Ministry of Defence Levon Ayvazyan and the Head of the International Organizations Section at
Hellenic National Defence General Staff, Brigadier General of the Hellenic Army Vasileios Tsamis signed the Armenian-Greek military collaboration agreement for 2023.
The program signing confirms the strong military ties of the two countries and further strengthens the operational capabilities and the level of interoperability of the Armed Forces.