Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը
31 Մարտի, 2023 20:17Մարտի 28-ին ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի Միջազգային կապերի վարչության պետ, բրիգադի գեներալ Վասիլիոս Ցամին ստորագրել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2023թ. ծրագիրը:
Ծրագրի ստորագրումը հաստատում է երկու երկրների սերտ համագործակցությունը ռազմական ոլորտում և առավել ամրապնդում զինված ուժերի օպերատիվ կարողությունների և փոխգործունակության մակարդակը:

Подписана армяно-греческая программа военного сотрудничества на 2023 год
31 Марта, 2023 20:1728 марта начальник управления оборонной политики и международного сотрудничества МО РА Левон Айвазян и директор отдела международных связей Генерального штаба национальной обороны Греции Василиос Цамин подписали программу армяно-греческого военного сотрудничества на 2023 год.
Подписание программы подтверждает тесное сотрудничество двух стран в военной сфере и еще более укрепляет уровень оперативного потенциала и взаимодействия вооруженных сил.