Միջկառավարական հանձնաժողովի նիստ ՊՆ վարչական համալիրում
28 Մարտի, 2023 17:44Մարտի 28-ին ՊՆ վարչական համալիրում մեկնարկել է հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական՝ 16-րդ նիստը։
Բացելով նիստը և ողջունելով մասնակիցներին՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանն ընդգծել է երկկողմ ռազմատեխնիկական հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման կարևորությունը:
Պաշտպանության նախարարի տեղակալը հույս է հայտնել, որ նիստի ընթացքում համագործակցության հեռանկարներին առնչվող արդյունավետ քննարկումներ կլինեն։

Заседание межправительственной комиссии в административном комплексе министерства обороны РА
28 Марта, 2023 17:4428-ого марта в административном комплексе министерства обороны РА стартовало очередное – 16-ое заседание, армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству.
В своей приветственной речи заместитель министра обороны Карен Брутян отметил важность укрепления и развития двусторонних военно-технических отношений.
Заместитель главы оборонного ведомства выразил надежду, что в ходе заседания будут проведены эффективные обсуждения вокруг перспектив сотрудничества.