Ավարտվել է պահեստազորայինների 25-օրյա վարժական հավաքների առաջին հոսքը
25 Մարտի, 2023 19:37Նոր ձևաչափով անցկացվող վարժական հավաքների առաջին հոսքի պահեստազորայինները մարտի 25-ին ավարտել են իրենց 25-օրյա հավաքները։ Այդ կապակցությամբ ՀՀ ՊՆ զորամիավորումներից մեկում անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում։
Ողջունելով վարժական հավաքներին ներգրավված պահեստազորայիններին՝ ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանն իր և պաշտպանության նախարարի անունից շնորհակալություն է հայտնել հավաքներին մեծ պատրաստակամությամբ ներգրավվելու, մարտական հերթապահության ընթացքում ցուցաբերած աչալրջության և կարգապահության համար։
Կարևորելով 25-օրյա հավաքների դերն ու դրանց ընթացքում պահեստազորայինների՝ զինվորական գիտելիքների շարունակական բարձրացման անհրաժեշտությունը, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մարտական հերթապահության ընթացքում առավել աչքի ընկած պահեստազորայիններին պարգևատրել է պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներով։

The first cohort of reservists has accomplished a 25-day training
25 March, 2023 19:37On March 25, the first cohort of reservists held in the new format accomplished their 25-day training. In this regard, a solemn event was held in one of the military units of the RA Ministry of Defence.
The Chief of the General Staff of the RA Armed Forces, First Deputy Minister of Defence, Major-General Edward Asryan greeted the reservists and, on behalf of himself and the Minister of Defence, expressed gratitude for participating in the trainings with great willingness, vigilance and discipline on combat duty.
Emphasizing the importance of such trainings and the need for continuous improvement of military skills in the course of the above-mentioned trainings, Edward Asryan awarded the best reservists on combat duty with certificates of honour and valuable gifts.