Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասի կառուցապատման աշխատանքների վերաբերյալ
25 Մարտի, 2023 16:31Մարտի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է կանանց գնդի և ժամկետային ծառայող կանանց ուսումնական կենտրոնի համար նախատեսված N զորամասի տարածք, շրջել տարածքում, տեղում ծանոթացել շենքային պայմաններին։
ՊՆ կապիտալ շինարարության և անձնակազմի բնակավորման վարչության պետը նախարար Պապիկյանին զեկուցել է զորամասի շենք-շինությունների սեյսմակայունությանը, ինչպես նաև վերակառուցման և նորոգման ենթակա շինությունների վերաբերյալ մանրամասներ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կառուցապատման աշխատանքների նախագծի ու կատարման ժամկետների վերաբերյալ տվել է համապատասխան հանձնարարականներ:

Сурену Папикян дал указания относительно строительных работ воинской части
25 Марта, 2023 16:3125 марта министр обороны РА Сурен Папикян посетил территорию воинской части N, предусмотренной для женского подразделения и учебного центра для женщин-срочников. Министр обошел территорию, на месте ознакомился с условиями сооружений.
Исполняющий обязанности начальника Управления капитального строительства и размещения личного состава Министерства обороны доложил Сурену Папикяну о сейсмостойкости зданий и сооружений воинской части, а также подробности о строениях, подлежащих реконструкции и ремонту.
Глава оборонного ведомства дал соответствующие указания относительно проекта и сроков выполнения строительных работ.