Սուրեն Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասի կառուցապատման աշխատանքների վերաբերյալ
25 Մարտի, 2023 16:31Մարտի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է կանանց գնդի և ժամկետային ծառայող կանանց ուսումնական կենտրոնի համար նախատեսված N զորամասի տարածք, շրջել տարածքում, տեղում ծանոթացել շենքային պայմաններին։
ՊՆ կապիտալ շինարարության և անձնակազմի բնակավորման վարչության պետը նախարար Պապիկյանին զեկուցել է զորամասի շենք-շինությունների սեյսմակայունությանը, ինչպես նաև վերակառուցման և նորոգման ենթակա շինությունների վերաբերյալ մանրամասներ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կառուցապատման աշխատանքների նախագծի ու կատարման ժամկետների վերաբերյալ տվել է համապատասխան հանձնարարականներ:

Suren Papikyan issued instructions regarding the construction works of the military unit
25 March, 2023 16:31On March 25, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan visited the territory of the N military unit intended for the women's division and conscript women’s training center, toured the area and got acquainted with the building conditions.
The acting head of the Construction and Housing Department of the Ministry of Defence reported to Minister Papikyan about the details of the earthquake-resistance of the military unit’s buildings, as well as the buildings subject to reconstruction and repair.
The head of the Ministry issued relevant instructions regarding the deadlines for the design and implementation of the construction.