Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ծառայությունն ավարտած ժամկետային զինծառայողների հետ
24 Մարտի, 2023 15:07N զորամիավորում կատարած այցի շրջանակում մարտի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը եղել է նաև մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկում, շրջել տարածքում, հետևել ծառայությանը, մարտական ու ֆիզիկական պարապմունքների ընթացքին։
Զորամասում կատարած շրջայցից անմիջապես հետո պաշտպանության նախարարը հանդիպել է երկամյա ծառայությունն ավարտած ժամկետային զինծառայողների հետ, շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության և զինվորական պարտքը պատվով իրականացնելու համար։ Սուրեն Պապիկյանը տունդարձին սպասող զինծառայողներին հանձնել է զինվորական վկայականները և պարգևատրել ժամացույցներով։
Ավելի ուշ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպայակազմի հետ։ Սուրեն Պապիկյանը լսել է սպաներին հուզող հարցերը, ներկայացրել գերատեսչության առաջիկա անելիքներն ու ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը։

Suren Papikyan met with the servicemen completed the military service
24 March, 2023 15:07On March 24, within the scope of the visit to the N Army Corps, Defence Minister of the Republic of Armenia Suren Papikyan also visited one of the military units on combat duty, inspected the area, observed the military service and the process of combat and physical training.
After the visit to the military unit, the Minister met with the conscripts who had completed the two-year military service, expressed gratitude for their conscientious military service and for honorably serving in the Armed Forces.
Afterwards, the Head of the Ministry had private talks with the officers of the military unit. Suren Papikyan listened to their concerns, presented the upcoming activities of the MoD and the process of the Armed Forces reforms.