Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
23 Մարտի, 2023 17:10ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մարտի 23-ին N զորամիավորում կատարած այցի ընթացքում շրջել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտում, հետևել մարտական հերթապահության ընթացքին, զրուցել դիրքապահների հետ։
Պաշտպանության նախարարը հատուկ ուշադրություն է դարձրել դիրքերի ինժեներական կառույցների հագեցվածությանը, կացարանային պայմաններին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին, թիկունքային ապահովումն իրականացնող ծառայությունների պետերին՝ դիրքերին մատակարարվող զինամթերքի, սննդի, ինժեներական միջոցների ապահովումը լիարժեք կազմակերպելու նպատակով։
Դիրքապահների հետ զրույցի ընթացքում, նախարարը քննարկել է նաև ԶՈւ բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ պայմանագրային ծառայության նոր հնարավորությունները, որոնք խթան կդառնան արհեստավարժ բանակ ձևավորելու ճանապարհին։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն այցելել է զորամիավորման ենթակա ստորաբաժանումներից մեկի համար շենք-շինությունների կառուցապատման տարածք։ Նախարարը շրջել է մասնաշենքերում, հետևել շինարարության ընթացքին, պատասխանատուներին հանձնարարականներ տվել սահմանված ժամկետում աշխատանքներն ավարտելու և շինությունների շինարարական նորմերը պահպանելու ուղղությամբ։

Сурен Папикян посетил юго-восточную приграничную зону республики
23 Марта, 2023 17:10Министр обороны РА Сурен Папикян 23 марта в ходе визита в армейский корпус N посетил юго-восточную приграничную зону республики, проследил за ходом боевого дежурства, побеседовал с военнослужащими.
Министр уделил особое внимание оснащенности инженерных структур опорных пунктов, казарменнным условиям.
Глава оборонного ведомства дал указания руководителям подразделений, начальникам служб тылового обеспечения с целью полноценной организации обеспечения опорных пунктов вооружением, инженерными средствами и продуктами.
В ходе беседы с военнослужащими, несущими боевое дежурство, министр обсудил также вопросы, касающиеся проводимых в ВС реформ, в частности – новые возможности контрактной службы, которые станут стимулом на пути формирования профессиональной армии.
Затем Сурен Папикян посетил территорию, где проводятся строительные работы для одного из подразделений армейского корпуса. Министр обошел помещения, проследил за ходом строительных работ, дал указания ответственным лицам относительно завершения строительных работ в установленные сроки и соблюдению строительных норм.