Շարունակվում են պաշտպանության նախարարի այցերը զորամասեր
23 Մարտի, 2023 13:55Մարտի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության N զորամիավորման ենթակա զորամասերից մեկը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է մարտական հերթապահության պատրաստվող անձնակազմին, մաղթել անվտանգ և զգոն ծառայություն։
Սուրեն Պապիկյանը զինծառայողներին հորդորել է խստագույնս հետևել անվտանգության կանոններին, ինչպես նաև ուշադրությամբ ու բարձր կարգապահությամբ կազմակերպել ծառայությունն ու մարտական հերթապահությունը՝ հատկապես անբարենպաստ եղանակային պայմաններում։
Նախարարը հրամանատարական կազմին տվել է համապատասխան հանձնարարականներ և ցուցումներ։
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ, լսել բարձրացված հարցերը, ներկայացրել ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը:

Defence Minister’s visits to the military units are going on
23 March, 2023 13:55On March 23, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan visited a military unit of N Army Corps of the Republic.
The head of the Ministry greeted the staff training for combat duty, wished them safe and vigilant service.
Suren Papikyan urged to follow the security rules, as well as to carefully organize the military service and disciplined combat duty, especially in bad weather.
The Minister gave relevant instructions to the command staff.
Afterwards, Suren Papikyan had private talks with the officers of the military unit, inquired about their concerns and presented the process of the Armed Forces reforms.