11 Մարտի, 2023 13:07Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մարտի 11-ին տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ադրբեջանական տեսադիտարկման համակարգերն արձանագրել են ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ ՀՀ ԶՈՒ ռազմական տեխնիկայի շարասյան երթը Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով, չի համապատասխանում իրականությանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հայտնում է, որ այդ տեղեկությունները կեղծ են և ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներ, ռազմական տեխնիկա Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում չկան:

11 Марта, 2023 13:07Распространенное Министерством обороны Азербайджана 11 марта сообщение о том, что якобы азербайджанские системы видеонаблюдения зафиксировали марш колонны военной техники ВС Армении в сопровождении российских миротворцев по дороге Степанакерт-Гайбалишен-Лисагор, не соответствует действительности.
Министерство обороны Армении еще раз сообщает, что эти сведения являются ложными и подразделений ВС РА, военной техники на территории Нагорного Карабаха нет.