11 Մարտի, 2023 13:07Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մարտի 11-ին տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ադրբեջանական տեսադիտարկման համակարգերն արձանագրել են ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ ՀՀ ԶՈՒ ռազմական տեխնիկայի շարասյան երթը Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով, չի համապատասխանում իրականությանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հայտնում է, որ այդ տեղեկությունները կեղծ են և ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներ, ռազմական տեխնիկա Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում չկան:

11 March, 2023 13:07On March 11, the Ministry of Defence of Azerbaijan spread a disinformation that Azerbaijani video surveillance systems, allegedly, had recorded the military equipment column of the RA Armed Forces accompanied by the Russian peacekeepers passing along the Stepanakert-Ghaybalishen-Lisagor road.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia once again announces that it is a disinformation. There are neither units of the RA Armed Forces nor military equipment in the territory of Nagorno-Karabakh.