Պաշտպանության նախարարը հանդիպել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ
10 Մարտի, 2023 21:22Մարտի 10-ին N զորամասում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասի ջոկերի հրամանատարների, մարտական դիրքերի և հենակետերի ավագների հետ:
Նախարար Պապիկյանն անդրադարձել է զորքերի մարտունակության ամրապնդմանը, մարտական պատրաստությանը, ներկայացրել ՊՆ բարեփոխումների հիմնական դրույթները: Նախարար Պապիկյանը լսել է մարտական հերթապահություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողների բարձրացրած հարցերը, առաջարկները:
Խորհրդակցության ավարտին նախարարը զորամիավորման հրամանատարին և զորամասի սպայակազմին տվել է համապատասխան ցուցումներ ու հանձնարարականներ։
Պաշտպանության նախարարը նաև առանձնազրույցներ է ունեցել սպաների հետ:

Meeting with the servicemen on combat duty
10 March, 2023 21:22On March 10, Minister of Defence Suren Papikyan met with the squads’ commanders of the military unit on combat duty, seniors of combat positions and strongholds in the N Military unit.
Minister Papikyan touched upon the strengthening of the troops’ combat capability, combat readiness, as well as presented the main provisions of the Defence Ministry reforms. Minister Papikyan listened to the conscripts’ concerns and proposals on combat duty.
At the end of the discussion, the Minister gave relevant instructions and recommendations to the officers and commander of the military formation.
The Defence Minister also had private talks with the officers.