Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի
10 Մարտի, 2023 18:35Մարտի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևմտյան սահմանագոտի, շրջել դիրքերում, հետևել մարտական հերթապահության կազմակերպմանը, զրուցել անձնակազմի հետ:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանության նախարարին զեկուցել են մանրամասներ սահմանագոտու իրադրության վերաբերյալ:
Սուրեն Պապիկյանը հետաքրքրվել է անձնակազմի մարտական պատրաստությամբ, կացարանային պայմաններով, լսել զեկույցներ անվտանգության կանոնների պահպանման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների վերաբերյալ:
Պաշտպանության նախարարը հատուկ ուշադրություն է դարձրել հենակետերի, դիտակետերի կահավորմանը, ինժեներական և ամրաշինական աշխատանքներին: Այցի ավարտին պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դիրքապահներին՝ բարեխիղճ ծառայության, սահմանի՝ իրենց վստահված հատվածը զգոն պաշտպանելու համար:
Սուրեն Պապիկյանը հետևել է նաև առաջնագծում իրականացվող նոր ենթակառուցվածքների կառուցման լայնածավալ աշխատանքներին։

Сурен Папикян посетил юго-западную границу республики
10 Марта, 2023 18:3510 марта министр обороны РА Сурен Папикян посетил юго-западную границу республики, обошел боевые позиции, проследил за организацией боевого дежурства, побеседовал с личным составом.
Командиры армейского корпуса и воинской части доложили министру обороны о ситуации на границе.
Сурен Папикян поинтересовался боевой подготовкой личного состава, казарменными условиями, выслушал отчеты относительно проводимых в направлении соблюдении правил безопасности работ.
Глава оборонного ведомства уделил особое внимание обустройству опорных и наблюдательных пунктов, инженерным и оборонительным работам. В завершении визита министр обороны поблагодарил военнослужащих за добросовестную службу, бдительную защиту доверенного им участка границы.
Сурен Папикян проследил также за проводимыми на передовой широкомасштабными работами по строительству новых инфраструктур.