7 Մարտի, 2023 21:20ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 7-ին ՀՀ ԶՈՒ ռազմական տեխնիկայի շարասյունը ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ անցել է Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով, չի համապատասխանում իրականությանը:
Կեղծ են նաեւ ՀՀ զինված ուժերի՝ անձնակազմ տեղափոխելու և նրանց հերթափոխն իրականացնելու վերաբերյալ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության պնդումները:

7 March, 2023 21:20The Ministry of Defence of the Republic of Armenia announces that the the Ministry of Defence of Azerbaijan has spread a disinformation, claiming that on March 7, the military equipment column of the RA Armed Forces accompanied by the Russian peacekeepers passed along the Stepanakert-Ghaibalishen-Lisagor road.
The claims of the Ministry of Defence of Azerbaijan regarding the transfer of the RA Armed Forces' personnel and organization of combat shift are also false.