7 Մարտի, 2023 21:20ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր մարտի 7-ին ՀՀ ԶՈՒ ռազմական տեխնիկայի շարասյունը ՌԴ խաղաղապահների ուղեկցությամբ անցել է Ստեփանակերտ-Ղայբալիշեն-Լիսագոր ճանապարհով, չի համապատասխանում իրականությանը:
Կեղծ են նաեւ ՀՀ զինված ուժերի՝ անձնակազմ տեղափոխելու և նրանց հերթափոխն իրականացնելու վերաբերյալ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության պնդումները:

7 Марта, 2023 21:20Министерство обороны Армении заявляет, что распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 7 марта колонна военной техники ВС Армении в сопровождении российских миротворцев якобы прошла по дороге Степанакерт-Гайбалишен-Лисагор, не соответствует действительности.
Ложными являются также утверждения Министерства обороны Азербайджана о перемещении личного состава Вооруженных сил Армении и осуществлении их пересменки.