Աշխատանքային այցով Հնդկաստանում էր ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակությունը
6 Մարտի, 2023 12:30Մարտի 2-ից 4-ն աշխատանքային այցով Հնդկաստանում էր ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պատվիրակությունը մասնակցել է գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված ամենամյա «Ռաիսինա երկխոսություն» խորագրով միջազգային համաժողովին։
Հնդկաստանի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Անիլ Չաուհանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Այցի շրջանակում գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը մասնակցել է Հնդկաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի աշխատակազմում անցկացված տարածաշրջանային անվտանգության և հայ-հնդկական պաշտպանական համագործակցության շուրջ քննարկումներին, ներկայացրել Հայաստանի շուրջ ծառացած անվտանգային մարտահրավերները։

Делегация, возглавляемая начальником Генерального штаба РА с рабочим визитом находилась в Индии
6 Марта, 2023 12:30С 2 по 4 марта делегация, возглавляемая начальником Генерального штаба РА, первым заместителем министра обороны, генерал-майором Эдвардом Асряном с рабочим визитом находилась в Индии.
Делегация приняла участие в ежегодной международной конференции «Диалог Райсина», посвященной проблемам глобальной безопасности.
В ходе встречи с начальником штаба обороны Индии, генералом Анил Чаухани был обсужден ряд вопросов, касающихся двустороннего сотрудничества и региональной безопасности, в том числе возможности расширения сотрудничества между Арменией и Индией в оборонительной сфере.
В рамках визита генерал-майор Эдвард Асрян принял участие в обсуждениях по региональной безопасности и армяно-индийскому оборонному сотрудничеству, проведенных в аппарате Совета национальной безопасности Индии, представил вызовы безопасности вокруг Армении.