Շարունակվում են պաշտպանության նախարարի այցերը զորամասեր
2 Մարտի, 2023 19:13N զորամիավորում կատարած այցի ընթացքում պաշտպանության նախարարը հանդիպում է ունեցել մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասի դասակների, ջոկերի հրամանատարների, մարտական դիրքերի ավագների հետ:
Սուրեն Պապիկյանը լսել է զինծառայողների բարձրացրած հարցերը, առաջարկները: Պաշտպանության նախարարը զորամասի հրամկազմին հանձնարարել է պատշաճ հետևել ինժեներական աշխատանքների ընթացքին, անել առավելագույնը՝ մարտական դիրքերն ավելի անխոցելի դարձնելու համար:
Նախարար Պապիկյանը դիրքերի ավագներին վստահեցրել է, որ գերատեսչությունը ջանք չի խնայելու զինծառայողների անվտանգ հերթապահությունը կազմակերպելու, անհրաժեշտ բոլոր միջոցներով ապահովելու համար:

Продолжаются визиты министра обороны в воинские части
2 Марта, 2023 19:13В ходе визита в армейский корпус N министр обороны встретился с командирами взводов, отрядов и старшими боевых позиций воинской части, несущей боевое дежурство.
Сурен Папикян выслушал поднятые военнослужащими вопросы и предложения. Глава оборонного ведомства Армении поручил командному составу воинской части надлежащим образом проследить за ходом инженерных работ, сделать все возможное в целях повышения безопасности боевых позиций.
Министр Папикян заверил старшим боевых позиций, что ведомство не пожалеет сил для организации безопасного боевого дежурства военнослужащих, обеспечения всеми необходимыми средствами.