Պաշտպանության նախարարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ
2 Մարտի, 2023 15:48Դիրքեր կատարած այցից հետո պաշտպանության նախարարը շրջել է զորամասում, ծանոթացել մշտական տեղակայման վայրի շենքային պայմաններին, շարահրապարակում հետևել է ստորաբաժանումների շարային պատրաստությանը, առաջիկա օրերին մարտական հերթափոխի համար շարված գումարտակների նախապատրաստական աշխատանքներին:
Շրջայցից անմիջապես հետո պաշտպանության նախարարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ:
Զորամասի սպաները խոսել են ծառայության կազմակերպման, ստորաբաժանումների ղեկավարման, ներդաշնակման, ուսումնական փուլով նախատեսված դասընթացների մասին:
Առանձնազրույցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը հետաքրքրվել է սպաների սոցիալ-կենցաղային, բնակարանների ապահովման պայմաններով: Պաշտպանության նախարարը հորդորել է լրացուցիչ մարզումներով բարելավել ֆիզիկական վիճակը, մարտավարամասնագիտական հմտությունները՝ ատեստավորման քննություններում առավելագույն միավորներ վաստակելու համար:
Նախարարը բոլոր ստորաբաժանումների հրամանատարներին հորդորել է բարձրացնել կարգապահության մակարդակը բոլոր օղակներում, հատկապես մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների շրջանում:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հորդորել է բարոյահոգեբանական զրույցների միջոցով զորքերից արմատախիլ անել արատավոր բարքերն ու ոչ կանոնադրային հարաբերությունները:

The Minister of Defence has had private talks with the officers of the military unit
2 March, 2023 15:48After the visit to military positions, the Minister of Defence toured the military unit, got acquainted with the conditions of permanent deployment sites, observed the drills of subdivisions and upcoming planning processes of battalions for combat duty.
Afterwards, the Minister has had private talks with the officers of the military unit.
The officers covered issues on military planning processes, on the conduct of subdivisions and educational training.
During the private talks Suren Papikyan paid attention to the social and living conditions of the officers and also the process of housing program.
The Minister urged to improve their physical state with extra trainings and tactical skills to receive higher marks during the certification exams.
Suren Papikyan ordered the all commanders of the units to increase the level of discipline in all spheres, especially among servicemen on combat duty.
The head of the defence department urged to eliminate unacceptable behaviours and non-statutory relations among the troops through moral-psychological talks.