Պաշտպանության նախարարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ
2 Մարտի, 2023 15:48Դիրքեր կատարած այցից հետո պաշտպանության նախարարը շրջել է զորամասում, ծանոթացել մշտական տեղակայման վայրի շենքային պայմաններին, շարահրապարակում հետևել է ստորաբաժանումների շարային պատրաստությանը, առաջիկա օրերին մարտական հերթափոխի համար շարված գումարտակների նախապատրաստական աշխատանքներին:
Շրջայցից անմիջապես հետո պաշտպանության նախարարը առանձնազրույցներ է ունեցել զորամասի սպաների հետ:
Զորամասի սպաները խոսել են ծառայության կազմակերպման, ստորաբաժանումների ղեկավարման, ներդաշնակման, ուսումնական փուլով նախատեսված դասընթացների մասին:
Առանձնազրույցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը հետաքրքրվել է սպաների սոցիալ-կենցաղային, բնակարանների ապահովման պայմաններով: Պաշտպանության նախարարը հորդորել է լրացուցիչ մարզումներով բարելավել ֆիզիկական վիճակը, մարտավարամասնագիտական հմտությունները՝ ատեստավորման քննություններում առավելագույն միավորներ վաստակելու համար:
Նախարարը բոլոր ստորաբաժանումների հրամանատարներին հորդորել է բարձրացնել կարգապահության մակարդակը բոլոր օղակներում, հատկապես մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների շրջանում:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հորդորել է բարոյահոգեբանական զրույցների միջոցով զորքերից արմատախիլ անել արատավոր բարքերն ու ոչ կանոնադրային հարաբերությունները:

Министр обороны провел частные беседы с офицерами
2 Марта, 2023 15:48После визита на боевые позиции министр обороны Сурен Папикян провел обход воинской части, ознакомился с условиями места постоянной дислокации, проследил за строевой подготовкой подразделений на плацу, подготовительными работами батальонов, вступающих на боевую смену в ближайшие дни.
Сразу после обхода глава оборонного ведомства провел частные беседы с офицерами воинской части об организации службы, управлении подразделениями и слаживании, о запланированных на учебном этапе занятиях.
В ходе бесед Сурен Папикян поинтересовался социально-бытовыми условиями офицеров, квартирным обеспечением. Министр обороны призвал посредством дополнительных тренировок улучшить физическое состояние, тактико-профессиональные навыки для получения максимальных баллов на аттестационных экзаменах.
Министр призвал командиров всех подразделений поднять уровень дисциплины во всех звеньях, в частности, среди военнослужащих, осуществляющих боевое дежурство.
Глава оборонного ведомства призвал посредством морально-психологических бесед искоренить из войск порочные нравы и неуставные отношения.