Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
2 Մարտի, 2023 12:07Մարտի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում:
Մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասի հրամանատարը ներկայացրել է իրադրությունն առաջնագծում: Զորամիավորման հրամանատարը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է սահմանագոտու երկայնքով իրականացված լայնածավալ ինժեներական, ամրաշինական աշխատանքների վերաբերյալ:
Նախարար Պապիկյանը զրուցել է առաջնագծում պահպանություն իրականացնող ժամկետային անձնակազմի հետ, զգոն ու անվտանգ ծառայություն մաղթել հայրենիքի պաշտպաններին:
Ավելի ուշ պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամասի ենթակա ստորաբաժանումներից մեկի համար նոր կառուցված մշտական տեղակայման վայր, շրջել շինհրապարակում, հետևել կառուցապատման աշխատանքներին: Զորամասն ապահովված է լինելու հարմարավետ զորանոցներով, շտաբային, թիկունքային, ճաշարանային շենք-շինություններով, առանձին նշանակության ենթակառույցներով:
Սուրեն Պապիկյանը շինարարության պատասխանատուներին հանձնարարել է հատուկ ուշադրություն դարձնել շինությունների անվտանգային նորմերին, ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության պահման վայրերին, ինչպես նաև խստորեն պահել շենքերի ամրաշինական չափորոշիչները:

Suren Papikyan’s visit to the south-eastern border zone
2 March, 2023 12:07On March 2, Minister of Defence Suren Papikyan paid a working visit to the south-eastern border zone and the combat positions of the Republic of Armenia.
The commander of the military unit on combat duty presented the current situation on the frontline to the Defence Minister. Commander reported to the Minister on the large-scale engineering and fortification activities conducted along the border zone.
Minister Papikyan had talks with the contract servicemen on combat duty and wished them vigilant and safe military service.
Then, the Minister visited the new permanent deployment location of one of the divisions of the military unit and observed the construction process. The military unit will be provided with comfortable barracks, staff, rear, canteen buildings and special buildings.
Suren Papikyan instructed-those responsible for the facility- to pay special attention to the safety rules of the buildings, the places where military equipment are kept, as well as to strictly observe the construction standards of the buildings.