Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
2 Մարտի, 2023 12:07Մարտի 2-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում:
Մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասի հրամանատարը ներկայացրել է իրադրությունն առաջնագծում: Զորամիավորման հրամանատարը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է սահմանագոտու երկայնքով իրականացված լայնածավալ ինժեներական, ամրաշինական աշխատանքների վերաբերյալ:
Նախարար Պապիկյանը զրուցել է առաջնագծում պահպանություն իրականացնող ժամկետային անձնակազմի հետ, զգոն ու անվտանգ ծառայություն մաղթել հայրենիքի պաշտպաններին:
Ավելի ուշ պաշտպանության նախարարն այցելել է զորամասի ենթակա ստորաբաժանումներից մեկի համար նոր կառուցված մշտական տեղակայման վայր, շրջել շինհրապարակում, հետևել կառուցապատման աշխատանքներին: Զորամասն ապահովված է լինելու հարմարավետ զորանոցներով, շտաբային, թիկունքային, ճաշարանային շենք-շինություններով, առանձին նշանակության ենթակառույցներով:
Սուրեն Պապիկյանը շինարարության պատասխանատուներին հանձնարարել է հատուկ ուշադրություն դարձնել շինությունների անվտանգային նորմերին, ռազմական տեխնիկայի և սպառազինության պահման վայրերին, ինչպես նաև խստորեն պահել շենքերի ամրաշինական չափորոշիչները:

Сурен Папикян посетил юго-восточную границу Республики
2 Марта, 2023 12:072-ого марта министр обороны РА Сурен Папикян посетил юго-восточную границу Республики, обошел боевые позиции.
Командир воинской части, осуществляющей боевое дежурство, представил ситуацию на передовой. Командир армейского корпуса доложил министру обороны о широкомасштабных инженерных, оборонительных работах, осуществленных по всей длине границы.
Глава оборонного ведомства побеседовал с военнослужащми срочной службы, осуществляющих защиту передовой, пожелал защитникам Родины бдительной и безопасной службы.
Позже министр обороны посетил новое место постоянной дислокации одного из подразделений воинской части, обошел стройплощадку, проследил за строительными работами. Воинская часть будет обеспечена удобными казармами, штабными, тыловыми, обеденными зданиями, инфраструктурами отдельного назначения.
Сурен Папикян поручил ответственным обратить особое внимание на нормы безопасности строительства, мест хранения военной техники и вооружения, а также строго соблюдать стандарты укрепления зданий.