Սուրեն Պապիկյանը շարունակել է առանձնազրույցները սպաների հետ
28 Փետրվարի, 2023 13:37Փետրվարի 28-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շարունակել է առանձնազրույցները ՊՆ N զորամասի սպաների հետ:
Գումարտակների, վաշտերի, դասակների հրամանատարների, տեղակալների հետ զրույցում նախարար Պապիկյանը հորդորել է խստորեն հետևել ստորաբաժանումներում կանոնադրային փոխհարաբերությունների պահպանմանը, ամրապնդմանը ամենօրյա զրույցների, դաստիարակչական միջոցառումների կիրառմամբ ապահովել զորքերի ծառայության բնականոն ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը հրահանգել է հատկապես մեծ ուշադրություն դարձնել զենքի օգտագործման, զինտեխնիկայի շահագործման անվտանգության կանոնների պահպանմանը, մարտական հերթապահության շրջաններում զգոնության բարձրացմանը:
Նախարար Պապիկյանը ստորաբաժանման հրամանատարների հետ զրույցում կարևորել է նաև պատժի և խրախուսանքի գործիքակազմի կիրառումը՝ լավագույն զինծառայողների օրինակով գումարտակներում դրական արդյունք ապահովելու համար:

Сурен Папикян продолжил частные беседы с офицерами
28 Февраля, 2023 13:3728-ого февраля министр обороны Сурен Папикян продолжил частные беседы с офицерами воинской части N министерства обороны РА.
В беседе с командирами батальонов, рот, взводов и их заместителей министр Папикян призвал строго следить за соблюдением и укреплением уставных взаимоотношений в подразделениях, а также с применением ежедневных бесед и воспитательных мероприятий обеспечивать нормальный ход службы войск.
Сурен Папикян поручил уделить особое внимание соблюдению правил использования оружия и безопасности эксплуатации военной техники, повышению бдительности в районах боевого дежурства.
В беседе с командирами подразделения глава оборонного ведомства также отметил важность применения инструментов наказания и поощрения для обеспечения положительного результата в батальонах на примере лучших военнослужащих.