Սուրեն Պապիկյանը շարունակել է առանձնազրույցները սպաների հետ
28 Փետրվարի, 2023 13:37Փետրվարի 28-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շարունակել է առանձնազրույցները ՊՆ N զորամասի սպաների հետ:
Գումարտակների, վաշտերի, դասակների հրամանատարների, տեղակալների հետ զրույցում նախարար Պապիկյանը հորդորել է խստորեն հետևել ստորաբաժանումներում կանոնադրային փոխհարաբերությունների պահպանմանը, ամրապնդմանը ամենօրյա զրույցների, դաստիարակչական միջոցառումների կիրառմամբ ապահովել զորքերի ծառայության բնականոն ընթացքը:
Սուրեն Պապիկյանը հրահանգել է հատկապես մեծ ուշադրություն դարձնել զենքի օգտագործման, զինտեխնիկայի շահագործման անվտանգության կանոնների պահպանմանը, մարտական հերթապահության շրջաններում զգոնության բարձրացմանը:
Նախարար Պապիկյանը ստորաբաժանման հրամանատարների հետ զրույցում կարևորել է նաև պատժի և խրախուսանքի գործիքակազմի կիրառումը՝ լավագույն զինծառայողների օրինակով գումարտակներում դրական արդյունք ապահովելու համար:

The Minister of Defence continued private talks with the officers
28 February, 2023 13:37On February 28, Minister of Defence Suren Papikyan continued private talks with the officers of MoD N military unit.
During the conversation with the commanders and deputies of battalions, companies and platoons, Minister Papikyan urged to strictly follow and strengthen the statutory relations in the units, have daily talks and ensure normal military service by using educational measures.
Suren Papikyan ordered to pay attention to the safety rules of using weapons, military equipment and to increase vigilance in combat duty areas.
Minister Papikyan also emphasized the application of reward and punishment during the conversation with the commanders of the unit in order to ensure positive results in the battalions, following the example of the best servicemen.